Každý člověk má svá trápení. Někoho sužuje to, někoho ono. A někteří z nás mají třeba čas od času problémy i s penězi. A to pochopitelně ne s tím, že by je neměli za co utratit, ale s tím, že jich prostě nemají dost na všechno, co potřebují. Někdy se to prostě tak sejde, že by člověk potřeboval určitou částku, jakou si ale v reálu nedokáže vydělat. A pak nastává doba omezování se a někdy i braní půjček.
Proč si lidé peníze půjčují? Pochopitelně proto, aby tím vyřešili jejich momentální nedostatek s tím, že se takový dluh posléze zase podle dohody splatí, až bude z čeho.
A pomáhá to lidem? Na to už se až tak jednoznačně odpovědět nedá. Protože některé půjčky některým z našich spoluobčanů dobrou službu prokázat mohou, zatímco jindy je tomu naopak. To podle toho, nač a jak velké peníze si zájemce půjčuje, jak s nimi nakládá a jak je nakonec dokáže splatit.
Ten, kdo si bere cizí peníze jenom proto, aby je rozházel za luxus, obvykle špatně skončí, na rozdíl od toho, kdo si bere jenom tolik, aby uspokojil důležité potřeby a vracení zvládl. Ale vlastně nikdo z lidí nemusí dopadnout v případě záležitostí týkajících se půjček vždycky dobře. Protože je tu i otázka získání této pomoci, a to může být také problém, dost možná i neřešitelný. Protože finanční ústavy nepůjčují každému na potkání, požadují nejprve záruky, že bude vše řádně splaceno.
Co to znamená? Že mnozí u bank nepochodí a tím jediným, co je pak ještě může spasit, je americká hypotéka bez registru. Pokud totiž prověřování zájemců o půjčku obsahuje takové věci, jako je požadavek na hodně vysoké žadatelovy příjmy, čisté registry dlužníků a podobně, je jasné, že mnozí z lidí v nouzi neobstojí. A nebankovní hypotéka je skvělá v tom, že se tu dá podobným požadavkům vcelku úspěšně vyhnout. Protože zde jsou tyto nahrazeny zástavou nemovitosti.
A tak si ti, kdo jsou na tom zle, berou nebankovní hypotéky. Protože ty dostanou daleko snáze.