Ubytování v Českých Budějovicích může být zdánlivě nezajímavé až nudné, s cílem projít si město, posedět v kavárně, dopřát si nějaký ten dortík a rozhlédnout se po okolí z Černé věže. To ale není zdaleka vše, co penziony České Budějovice mohou nabídnout. Třeboňsko, Českokrumlovsko a Českobudějovická pánev, Novohradské hory a Blanský les jsou pojmy známé mimo jiné i profesionálním fotografům.
Nezapomeňte na fotoaparát
Českobudějovicko je region, kde jsou miliony příležitostí fotografovat přírodní krásy i lidmi stvořené objekty. Architektura, říční toky, rozlehlé louky a pastviny, hluboké lesy, rybníky, přehrady, rozhledny – to vše můžete zachytit v různých ročních obdobích, za jasného nebe, s výraznými oblaky kumulů, altokumulů a kumulonimbů, dominujícími na obloze. Kam byste měli zamířit, aby vaše fotografické úsilí stálo za námahu?
Třísov a Dívčí Kámen – o existenci keltského oppida a zříceniny hradu Dívčí Kámen mnoho lidí vůbec neví, většinou se jedná o cyklisty a vodáky, kteří si zamilovali horní tok Vltavy pod Českým Krumlovem. Třísovsko spolu s Blanským lesem a přírodním parkem Vltava u Blanského lesa přitom patří k nejzajímavějším regionům v Česku. Z osady Na Kopečku a osady Nad Vsí za Třísovem je fantastický výhled do krajiny, pro fotografování panoramat jako stvořený. Za dobrého počasí, polojasného nebe s kumuly nad hlavou se můžete vypravit až na vrchol Kleti, odkud z rozhledny pořídíte opravdu zajímavé snímky.
Neobvyklá krumlovská panoramata – výhodou Českého Krumlova je, že není z Budějovic daleko. Nemusíte tedy spoléhat na tamní drahé ubytovací služby a obrovský příval turistů a přelidněnému centru Krumlova se můžete vyhnout a užít si panoramatických záběrů ze dvou míst, kam se návštěvníci moc nehrnou, ačkoli o hodně přichází. Tím prvním je Nádražní předměstí, odkud máte zámek jako na dlani, a tím druhým je Křížová hora s kaplí Panny Marie Bolestné a sv. Kříže. Právě odtud pořídíte nádherné fotky, v ideálním případě za jasného ranního rozbřesku nebo večer před západem slunce.