Chcete zhubnout nebo si vysportovat postavu a nemáte chuť trávit čas v posilovně. Ať už začínáte se sportem nebo jste zkušení sportovci, je výhodné si pořídit běžecký pás. Jaký však vybrat.
Druhy běžeckých pásů
Běžecké pásy jsou vhodné do domácnosti, především v zimě nebo také v době, kdy je venku sychravo nebo prší a mohli byste se nachladit, proto je dobré mít doma běžecký pás. Na běžeckém pásu se procvičíte na rovince i proběhnete do kopce. A to při sledování televize nebo poslouchání hudby. Běžecký pás je skvělá a pohodlná varianta, jak si zacvičit doma a v klidu.
Běžecké pásy se dělí na domácí variantu, která poslouží celé rodině na pravidelný sport. Klubové pásy se hodí do posiloven. Profesionální běžecké pásy jsou vhodné do fitnesscenter a pro vrcholové sportovce.
Existují pásy s motorem a bezmotorové. Ty jsou velmi skladné a levné. Hodí se do bytů a menších prostor. Oceníte jej obzvláště v paneláku. Bezmotorové běžecké pásy mají několik druhů nastavení, různé trati, displej, počítá uběhnuté kilometry, spálené kalorie, tep, programy zátěže a regulaci rychlosti. Levné běžecké pásy pořídíte velmi snadno ve sportovních potřebách.
Motorové pásy bývají větší a mají další možnosti nastavení a funkcí. Součástí pásu je displej, kde se zobrazuje rovněž tep, spálené kalorie, kilometry, programy zátěže a regulace rychlosti. Běžecké pásy na doma mají kolečka, která slouží k jejich posouvání po místnosti a snadnému rozložení.
Na co se zaměřit při výběru běžeckého pásu
Běžecké pásy do paneláku se vybírají především podle nosnosti, rozměrů, rozšířených nastavení, napájení a možnosti jej složit. Při výběru je potřeba brát ohled na nosnost těch, kteří na něm budou jezdit. Obvykle pásy unesou 80–110 kg.
Co vás může zaujmout na běžeckých pásech, jsou zajímavé funkce, jako připojení na smartphone, bezdrátové připojení hrudního pásu, audio připojení nebo reproduktory. Podívejte se také na odpružení, tak aby pás tlumil otřesy a nárazy vaší nohy do pásu při běhu.
Běžecký pás můžete položit jen tak na koberec či podlahu nebo si pod něj pořídit pevnou podložku, která zamezí případným otlačeninám. Výběr běžeckého pásu si dobře promyslete. Záleží na tom, jak často budete běhat a kdo všechno bude pás používat.
Běžecký pás má opěrky a dá se nastavit i sklon běhací plochy. Lze ji zvednout, podle toho, jestli budete běhat do kopce nebo po rovince. Motorové pásy mají různý výkon motoru, proto je dobré se také podívat, jestli motor má výkon dle vašich požadavků.
Údržba běžeckého pásu
V bytě se běžecký pás udržuje snadno. Stačí jej pravidelně čistit, utahovat šroubky, kontrolovat řemen a také promazávat olejem. Důležité je také běžecký pás správně skladovat. Nenechávejte jej neustále venku, kde byste o něj v době, kdy necvičíte, mohli zakopnout. Nevystavujte jej vlhkému prostředí ani příliš velké teplotě.